Palivové dřevo

Právě se nacházíte: Úvod » Palivové dřevo

Dřevo = levné palivo

Ceny energií se neustále zvětšují a pomalu to začíná cítit každý z nás, pravdou je, že bude stále hůř. Z tohoto důvodu se mnoho z nás uchyluje k pořízení krbu, krbové vložky, kamen či kotle. Topení dřevem má totiž řadu výhod. Především samozřejmě ušetříte. Je těžké říct, jak zásadní to bude změna, protože záleží na mnoha okolnostech, ovšem často jde až o ušetření poloviny nákladů. Další velkou výhodou topení dřevem je to, že nejste na ničem závislí, pokud tedy nepojede elektřina a podobně, tak si nemusíte dělat starosti se zamrzáním vody a tak dále.

Dřevo je ekologické palivo

Palivové dřevo je moderní způsob, jak podpořit životní prostředí, protože stromy jsou obnovitelným zdrojem energii a jejich spálením vrátíte do koloběhu přírody jen to, co tam patří.

Existuje i řada nejnovějších technik, jak vytápět dřevem co nejefektivněji, patří sem například i různé moderní zplyňovací technologie. Na takové kotle můžete často získat i dotaci.

 

Palivové dřevo

Palivové dřevo je obecně méně kvalitní dřevo, které nelze použit na výrobu nábytku a podobně. Tato definice nemluví jasně, za nekvalitní dřevo se zde totiž považuje i kmen, který má moc suků, což při topení ničemu nevadí.

Můžete si vybrat, jestli chcete palivové dřevo měkké nebo spíše tvrdé. Tvrdé dřevo je z listnatých a ovocných stromů. Obecně je bráno spíše za kvalitnější, protože hoří déle, ale je také dražší. Oproti tomu palivové dřevo měkké, z jehličnatých stromů má v sobě mnohem více pryskyřic, takže hoří kratší dobu, ale je levnější.

Rozdělení dřeva podle tvrdosti

  • Velmi měkké - smrk, borovice, limba, jedle, topoly, vrby, lípy
  • Měkké - modřín, douglaska, kleč, jalovec, bříza, olše, jíva, střemcha
  • Středně tvrdé - kaštan jedlý, platan, jilmy, líska
  • Tvrdé - dub, ořešák, javor, třešeň, jabloň, jasan, buk, hrušeň, švestka, akát, habr
  • Velmi tvrdé - dřín, svída, ptačí zob, dub pýřitý, zimostráz
  • Neobyčejně tvrdé - eben cejlonský, africký grenadil, duajak a jiné exotické dřeviny
 

Naše firma se v problematice palivového dřeva vyzná, což potvrzuje i spousta zákazníků, kteří se k nám pro palivové dřevo vracejí.